Autá našich členov #4

Nicolas (@nicolas_octavia_)

0

Ahojte. Chcel by som vám predstaviť moju Škodu Octaviu 2 pred fl. ktorú vlastním 3roky a je to moje prvé auto. Na tejto kráske sú iba decentné úpravy ale vďaka tomu auto vyzerá pekne. Auto používam na každodenné jazdenie ale navštevujeme aj tuning zrazy. 

Základne informácie o aute?
Škoda Octavia 2 pred facelift. Rok výroby je 6/2006 s najspoľahlivejším motorom 1.9tdi pôvodne 77kw 105PS.  Kód motora BKC, od výroby bez DPF filtra. S bohatou výbavou elegance. Momentálne má nabehané 255 000km.

V akom stave si kúpil auto?
Auto bolo dovezené z Nemecka v roku 2016 od prvého majiteľa ktorý sa o auto staral. Auto bolo po vizuálnej aj technickej stránke v krásnom zachovalom stave. Na aute boli menšie úpravy ako športové pružiny H&R , na lakovaná predná maska , nové znaky Škoda, US svietenie. 

Prečo si sa rozhodol pre toto auto?
Pôvodne som chcel Octaviu 2 rs tdi no nakoniec som sa rozhodol pre Octaviu 2 1.9tdi čo vôbec neľutujem. Hľadal som Octaviu 2 s dobrou výbavou, čiernu, a aby to malo kožený interiér a náhodne som natrafil na túto krásnu.

 

Aké úpravy si spravil na aute z vonku?
Aplikovali sa čierne fólie na okná a na časť zadných svetiel. Medzi prvými úpravami nechýbalo led osvetlenie evidenčného čísla. Ďalšie úpravy boli lakovanie brzdových strmeňov, výmena antény,  mračítka na svetlá a jedinečné mračitka na hmlové svetlá. Na aute boli pôvodne disky Pegasus R17 ale chcel som niečo väčšie a rozhodol som sa pre Themisto R18.

Auto malo pekné kolesa ale bolo ešte stále vysoko. Ďalšia úprava bola výškovo nastaviteľný podvozok od firmy AP sportfahrwerke. Auto sa znížilo  vpredu aj vzadu o 65mm. Po sezóne mi už prišli malé aj R18 a rozhodol som sa kúpiť nové kolesa Japan Racing jr11 r19 8,5j et40 s pneumatikami 215/35. Ďalej pribudli koncovky výfuku, čierne logá, nápisy a demontoval sa zadný stierač. Ďalej Octavka smerovala do profesionálneho detailingového štúdia kde sa postarali o lak a ochranu laku. Momentálne posledná úprava bola predný podnárazník ( lip ) . Ďalšia úprava ktorú by som chcel je zadný faceliftový nárazník a lakovanie plastových dielov na dverách a prednom nárazníku. Samozrejme plánujem viac úprav ktoré ešte nechcem momentálne prezradiť.

Aké úpravy si spravil v interiéri?
Po kúpe auta sa montoval zabezpečovací systém proti krádeži VAM security. Pôvodne boli čierne polokožené sedačky s predným vyhrievaním, ktoré som vymenil za biele celokožené sedačky z Octavia ll L&K 2010. Predné sedačky sú elektrický nastaviteľné + majú dofukovanie. Šoférova je aj pamäťová. Predné a zadné sedačky sú vyhrievané a nechýba ani podsvietenie kľučiek či  sound systém. Ďalej sa vymenili dekorové lišty za čierne black piano. Vymenil sa aj climatronik za faceliftový ktorý sa pri nastavení teploty alebo pri iných funkciách zobrazuje na display radia. Volant sa na zákusku prešil a pretvaroval. Zmenilo sa podsvietenie budíkov z klasickej zelenej na bielo zelenú. Pôvodne rádio sa vymenilo za 8 palcové dotykové rádio ktoré ma plno funkcii ako napríklad video počas jazdy, USB, SD, CD, GPS, privítacie logo a mnoho iného. Samozrejme všetky žiarovky sa vymenili za kvalitné LED žiarovky. 

Prebehli aj úpravy motora či výkonu?
Výkon sa upravoval zatiaľ len chip tuningom vo firme Profi Tuning. 

Upravený výkon 103kw/140PS a 300nm

Technický stav vozidla ? 

O autíčko sa starám ako o bábätko vždy dostane len to najlepšie a  keď je treba tak dostane iba kvalitné značkové súčiastky. Väčšia investícia bola generálka motora. Vymenilo sa už veľa vecí a veľa peniazi sa už investovalo do technického stavu vozidla. Olej používam Millers Oil 5w 40.

Aké disky si použil?
Na aute sa vystriedalo viacej rozmerov a druhov diskov. 

– Pegasus  R17 7j et 54         s pneumatikami 225/45  ( pôvodné disky )

– Themisto  R18 7,5j et46   s pneumatikami 225/40

– Japan Racing jr11 R19 8,5j et40 s pneumatikami 215/35 ( súčasnosti sú na aute ) 

Akým spôsobom máš znížené auto?
Predošlí majiteľ znížil výšku vozidla športovými pružinami H&R 35mm vpredu aj vzadu. Ale bolo to ešte stále vysoko a rozhodol som sa pre výškovo nastaviteľný podvozok Nemeckej značky AP sportfahrwerke ktorý je aj momentálne na aute. Znížilo sa vpredu aj vzadu o 65mm.

Audio v aute?
Radio je 8palcové dotykové ktoré ma veľa funkcii ako npr.video počas jazdy, USB, SD, CD, GPS a mnoho iného. Repráky sú pôvodné. Dorábal sa iba príplatkový  sound systém ktorý hrá ozaj kvalitne.

Prešlo auto zmenou farby alebo je na ňom fólia?
Auto má pôvodný fabrický lak na všetkých dieloch ! Auto bolo v profesionálnom Detailingovom  stúdiu, kde sa postarali o lak a ochranu laku.

Vyhral si s autom nejaké ocenenia?

Vyhrali sme v roku 2019 na zraze Maďarsku pri Balatone ( Siófok) 2.misto za najkrajšie auto zrazu.  

 

Instagram: nicolas_octavia_

 

Môže sa vám páčiť
Komentáre
Loading...