Autá našich členov #1

Lukáš P. (@blackpearl_vrs)

0

 

Čaute, volám sa Lukáš, mám 19 a rád by som vám formou tohto článku priblížil svoje auto. Je to jednotková fabia rs, čiže jediná rs fábia, ktorá za niečo stála ?

 

– V akom stave si kúpil/a auto?
Auto som kúpil v sériovom stave, bez akýchkoľvek úprav a pôvod je Nemecko.

 

 

– Prečo si sa rozhodol/la pre toto auto?
Od roku 2006 vlastnil otec fabiu, a odvtedy sa mi páčila RS. Aj keď tá jeho bola 3 valcová 1.2, hneď ako som ju dostal k osemnáske som si ju začal upravovať tak, aby sa mi páčila. Auto už bolo celkom podľa mojich predstáv, ale motor bol stále slabučký. Preto prišla otázka či urobiť swap na 1,8t alebo vymeniť auto. Zisťoval som si všetko potrebné na swap a po všetkých informáciach so s ťažkým srdcom radšej predal modrú, doložil na rs a začal ju dávať do svojho štýlu. ???

 

 

– Základné informácie o aute (rok výroby,…)
Ereska je 2004 ročník, s aktuálnym nájazdom 196xxx km. Výbava je trošku lepšia- výhrev sedačiek, klíma, elektrický šíber…
Auto je krásna čierna magická metalíza.

 

 

– Aké boli prvé úpravy po kúpe?
Prvé úpravy začali asi 3 dni po kúpe auta, keďže bolo jasné, že auto nezostane sériovka ale chcem s tým chodiť na zrazy. Prvá úprava bola asi, že som si urobil nové škoda znaky do červeno čiernej farby.

 

 

– Aké úpravy si spravil/a v interiéri?
Interiér si prešiel celkom značnými úpravami. Sedačky dostali poťahy na mieru od firmy MAD s kožennými krajmi a stredom z alcantari. Budíky a komplet celé podsvietenie bolo zmenené na bielo-červenú kombináciu a do budíkov boli dopasované ručičky z passat b5.5. Sériové nezostali ani pásy, a boli vymenené za červené s čiernym límcom, z edície sportline (dnes velká rarita) a stredový pás vzadu dostal nášivku na mieru black pearl vrs. Do palubneh dosky bolo dorobené 2din rádio s androidom. Tapacíre prečalúnené do kože. Všetky plasty v interiéri sú decentne upravené na štýl tohoto auta, čiže červené prskance. A riadiaca páka je originál z octavie rs 3.

 

 

– Aké úpravy si spravil/a na aute zvonku?
Z vonku som s tým moc nerobil, keďže rs má perfektný paket originál, ale dal som si záležať na detailoch ako napríklad červené folie na hmlovkách, červené pásy na maske, červeno čierne logá, čierny nápis fabia na kufri + červené rs. Predný nárazník skrášluje gumenný podnárazník. Koncovku výfuku som tiež vymenil za väčšiu s vygravírovaným nápisom black pearl vrs.

 

 

– Prebehli aj úpravy motora či výkonu?
Úpravy motora prebehli. Či už vizuálne alebo výkonové. Čo sa týka výkonu, je tam aktuálne 125kw a chip od profituningu a cut tlmiča na výfuku. Čo sa týka vizuálnej stránky, celá motorová časť je ladená do štýlu tohto auta, čiže kryt batérie, kryt motoru je v červenej farbe s čiernymi prskancami. Predný nosník je naopak čierny s červenými prskancami a podtlakové hadičky sú vymenené za červené.

 

 

– Aké disky si použil/a?
Na leto som volil spider r17 vo farbe čiernej metalízy na gumách 205/40

 

 

– Akým spôsobom máš znížené auto?
Klasicky len vymenené pružiny za nižšie od firmy H&R.

 

 

– Prešlo auto zmenou farby alebo je na ňom fólia?
Auto zmenou farby neprešlo ale nedávno bola robená komplet korekcia laku a prvostupňové leštenie. A čo sa týka fólie, na aute sú folie len na zadných svetlách, na zadných sklách sú najtmavšie a na predných sú s 35% zatmavením.

 

 

– Vyhral/a si s autom nejaké ocenenia?
S autom som bol zatiaľ iba na 2 zrazoch a na oboch som skončil na druhom mieste. Veľmi ma tešili reakcie ľudí, a to, že som často počul od ľudí, že mám zraz jasne vyhratý. Tak snáď niekedy. ☺️?

 

Ak ťa zaujíma progres tohto auta, komplet všetko je nafotené vo výbere príbehov na instagramovom profile @blackpearl_vrs.
Môže sa vám páčiť
Komentáre
Loading...